Kullanıcı Adı:
Parola:
Bilgi Hatırlatma Yeni Üyelik
Beğen
Paylaş
Sayfa: Site:
Görüntülenme: 1207313
radyo tiyatrosu (tgrt fm)
2007/08/21 1:30 - Güncelleme: 2014/07/14 10:54
Bildir! Alıntı ile cevap yaz Oyla! 8,4 (7 oy)

İlgili Konular

Radyo Tiyatrosu

"

" www.tgrt-fm.com.tr

Az önce, TGRT FM'in "Milyarder" adlı radyo tiyatrosu bölümünü dinlemeye başladım. Başroldeki oyuncunun performansı dikkatimi çekti. Oyun da keyifli bir oyuna benziyor... 

Ve, dinlemeye ara verip, oyundan bir kesit sunmaya karar verdim.  

Oyun, biri şakacı, diğeri sessizliği seven, ta okul yıllarında dahi anlaşamayan; şimdilerde ise biri gazete patronu, diğeri emekli öğretmen olan ve sürtüşen iki kişiyi konu ediyor..

Ve oyundan bir kesit... Emekli öğretmen, gazete patronu olan arkadaşını telefonla arıyor ve ağzına geleni söylüyor... 
Neden mi? Buyurun oyunu dinleyin.  

Keyifli dinlemeler... 

Bu mesaj, m1gin tarafından, 26.04.2011 00:20:02 itibariyle düzenlenmiştir.
İngilizce kelime ezberleme oyunu: vav.mbirgin.com
Başkalaşan Oyun
2009/06/28 1:00
Bildir! Alıntı ile cevap yaz Oyla! (0 oy)

Bugün, TGRT FM 'in "Canlı Ölüm" adlı radyo tiyatrosu bölümünü dinledim. Açıkçası bu kadarını beklemiyordum. 

Hatta oyunun ilk anlarında, daha önce dinlediğim "Ölüm Oyunu" adlı oyuna benzer şekilde başlaması, yayınlanacak bir bölüm olsun diye, öylesine yapılmış bir bölüm olabileceği hissine kapılmama sebep oldu. 

Ve doğrusu, bu noktadan sonra, biraz da ilgisiz bir şekilde dinlemeye devam ettim... Ancak bir noktada oyun birden başkalaştı. Bunun üzerine, oyunu baştan dinleme ihtiyacı hissettim. 

Bazen böyle ilgisiz dinleme yaklaşımı takınmama sebep; TGRT FM'in az sayıdaki bazı oyunlarda senaryonun zayıflığı, hatta bazı senaryoların, ufak değişiklerle yeniden oyunlaştırılmış olması, kimileyin de seslendirmeye yeterince özen gösterilmemesi gibi nedenler bulunuyor. 

Genel olarak, yabancı eserlerden uyarlanan oyunları daha başarılı buluyorum... 

Her şeye rağmen TGRT FM bu işi iyi yapıyor ve takdire şâyan radyo tiyatroları sunuyor. 

Sözü fazla uzattım sanırım... Ve işte karşınızda sözünü ettiğim "Canlı Ölüm" adlı radyo tiyatrosu...

Keyifli dinlemeler...

İngilizce kelime ezberleme oyunu: vav.mbirgin.com
Yanıt: radyo tiyatrosu (tgrt fm)
2009/11/11 1:46
Bildir! Alıntı ile cevap yaz Oyla! (0 oy)
yeni radyo tiyatrolari yokmu lütfen
Yanıt: radyo tiyatrosu (tgrt fm)
2010/02/22 14:08
Bildir! Alıntı ile cevap yaz Oyla! (0 oy)

Merhaba

Paylaşım için teşekkür ederim.Bir radyo tiyatrosu vardı Evliya çelebi günümüze geliyor ve eminönünde uyanıyordu.Daha sonra istanbulu dolaşıyordu.Bu radyo tiyatrosunu yayınlarmısınız .

Yanıt: radyo tiyatrosu (tgrt fm)
2010/02/23 2:24
Bildir! Alıntı ile cevap yaz Oyla! (0 oy)

öncelikle bize böyle bir hizmeti sunduğunuz için site yöneticilerine çok teşekkür ederim  yayınları takip ediyor ve dinliyorum kendimde tiyatro ile uğraşmaktayım   özellikle seslendirmeler bir harika profosyonel  kişiler tarafından bu işin yapılması daha başka oluoyor illaki

bazıları benim cocukluğumdan hatırladığım seslendirme  yapan ağabeylerimiz  ablalarımız  trt ye sırf bu yüzden hayranım  çünkü kimin nekadar kaliteli olduğunu biliyor ve işlerini layığıyla yapan radyo tiyatrosunda oyunları seslendiren herkeze ayrı ayrı teşekkürü bir borç bilirim zira kendileri  rollerini okadar iyi yaşıyorlarki ses tonlamaları ile bizede yaşatıyorlar başarılarınızın devamını diler radyo tiyatrosunun apayrı bir aşk olduğunu ve hiçbir zaman sona ermemesi dileklerimi tarafınıza arz ederim

Yanıt: radyo tiyatrosu (tgrt fm)
2010/02/23 14:08
Bildir! Alıntı ile cevap yaz Oyla! (0 oy)

Yaptığınız çalışmalar için çok teşekkür ederim. Kızkardeşimi memnun etmenin yolunu buldum:) Acaba Arkası Yarın'ları tek bir link şeklinde indirme imkanım var mı Radyo tiyatroları gibi

Yanıt: radyo tiyatrosu (tgrt fm)
2010/04/17 23:07
Bildir! Alıntı ile cevap yaz Oyla! (0 oy)

Biraz zamanımı alsada sonuçta buradaki tiyatroların hepsini dinledim. Hemde gurbette. Bu tiyatroların en iyi tarafı bu zaten ;film gibi değil işini elinden almıyor. Bende yemek yaparken,bulaşık yıkarken dinledim hepsini büyük bir zevkle.

Puan vermek gerekirse klasikler iyi.okusan bu kadar olmaz .Hele Victor Hugo nun Bir idam mahkumunun son günleri, harika.

Polisiyeler iyi.Telefondan gelen ölüm,harika.Bizim türk polisiyelerde güzeldi.

Tabiki radyo tiyatrosundan hoşlananlara tavsiye ederim. Ben bile bu siteyi radyo tiyatrosu ararken buldum.

Teşekkürler.

Yanıt: radyo tiyatrosu (tgrt fm)
2010/11/10 4:45
Bildir! Alıntı ile cevap yaz Oyla! (0 oy)

 selamlar arkadaşlar  aranızda bilen varmı bilmiorum yada sayın admin  PALTO  oyunundaki  AKAKİ AKAKİYEVİÇ  adlı karakteri seslendiren  ve petroviç  usta yı seslendirenleri tanıyorum seslerinden  ama isimlerini bir türlü hatırlayamadım aramızda bilen varmı acaba  herkese iyi günler :)

 

çok güzel gösteriler kime dinletsem büyüleniyor  çok farklı karakterleri kendimiz yaratıyoruz orası daha güzel çoooooookkkkk teşekkürler böylesine  nostaljik ve insanı mutlu eden bir platform kurduğunuz için YAŞASIN RADYO TİYATROSU ....

Yanıt: Radyo Tiyatrosu (tgrt Fm)
2011/03/18 15:32
Bildir! Alıntı ile cevap yaz Oyla! (0 oy)

 Bu site çok güzel ama bir çoğu tiyatro ölüm le ilgili yani bazıları sıkıcı mesela niyazi diye biri acemi kapıcılar   gibi olsun tiyatrolarr lütfen 

Çok Teşekkürler
2011/03/27 4:35
Bildir! Alıntı ile cevap yaz Oyla! (0 oy)

BU SITENIN GENEL IÇERIĞI VE ÖZELLIKLE BANT TIYATROLAR TAM BIR HARIKA..BUNU DUSUNENLERE YUREKTEN TESEKKUR EDERIM.HER GUN BIRINI DILIYORUM.UMARIM IÇERIĞI DAHA DA ZENGINLEŞTIRIRSINIZ.ELLERINIZE SAĞLIK.KENDI SITEMDE BU SITEYE LINK VERDIM.

ÖZELLKLE MILLI MANEVI DEĞERLERE HASSAS YAKLAŞAN BU TUR KULTUREL ETKINLIKLERI DESTEKLEDIĞIMI IFADE EDIYORUM.ALLAH KOLAYLIKLAR VERSIN

ılyas han şahin

www.ilyashansahın.com

Gelişmek ve Geliştirmek
2011/03/27 4:55
Bildir! Alıntı ile cevap yaz Oyla! (0 oy)

İlginiz ve güzel sözleriniz için teşekkürler asinamib,

Bizler genel olarak beğendiğimiz, özümsediğimiz, içselleştirdiğimiz nitelikli çalışmalara elimizden geldiğince yer vermeye çalışıyoruz.

Örneğin ben, kendimi geliştirdikçe sitenin gelişimine de katkıda bulunmuş oluyorum böylece. :)

İlginizi çekebileceğini düşündüğüm özel bir dosya: Arkası Yarın (Radyo Oyunları)

Sitenizden bize bağlantı verdiğiniz için ayrıca teşekkürler...

Bu mesaj, m1gin tarafından, 27.03.2011 04:57:48 itibariyle düzenlenmiştir.
İngilizce kelime ezberleme oyunu: vav.mbirgin.com
Yanıt: Radyo Tiyatrosu (tgrt Fm)
2011/04/04 18:00
Bildir! Alıntı ile cevap yaz Oyla! (0 oy)

•Mavi Boncuklu Kutu ile Bizim Mahalle'yi çocuklara tavsiye ederim...

•2011/03/20 - Radyo Tiyatrosu - Bizim Mahalle

2007/04/23 - Radyo Tiyatrosu - Mavi Boncuklu Kutunun Esrari

Yanıt: Radyo Tiyatrosu:yine,yeniden
2011/06/17 10:54
Bildir! Alıntı ile cevap yaz Oyla! (0 oy)

S.aleyküm, hayırlı Cumalar.

Yahu M.Birgin bizim tiyatrolar çoğalmış herhalde. Yani Nasrettin-i Hoca merhumun deyimiyle "Kazan doğurdu" "Tiyatrolar tiyatroyu mu doğuruyor?"

Buradaki tiyatroların hepsini dinledim. Onun için arkası yarın lara geçeyin derken birde baktım tiyatrolar çoğalmış. İyi de etmişsin, ama insan bir haber vermezmi ahretlik?

Bunca seyir telaşında kulağımızı,sadece kulağımızı dinlemenin başka bir adı radyo tiyatrosu.

Benim gibi artık kitap okuma hızı yavaşlamış olanların kolay kaçamağı.

Biçokları değer vermez, hele yeni yetmeler hiç bilmez ama hayatın olmassa olmazı benim için.

Teşekkürler. Hala Konya da duruyorsan, Konya ya sevgiler selamlar. Tabiki forumdaki arkadaşlara da.

Aleyküm selam Itri,

Evet, önceden bu konuda onlarca adet radyo tiyatrosu vardı. Ancak "Arkası Yarın" oyunları özel konusunu hazırlarken, "Radyo Tiyatrosu" oyunlarını da karşımda bulunca, az bir ek zahmetle onlara da el atmış oldum. Bunun sonucunda da artık yüzlerce oyun huzulara çıkmış oldu. :)

Doğru diyorsunuz; özellikle bu konunun yenilendiğini vurgulamamıştım, ancak güncellemenin akabinde bu konuya yeni bir mesaj göndermiştim. Dolayısıyla "Son Mesajlar"dan buraya yönlenmek mümkündü. Denk gelmemiş olmalısınız.

Radyo tiyatrolarına olan bu yakın ilginiz ne güzel. Demek buradaki oyunların önemli bir oranını dinlemiş durumdasınız... Bu büyük zevki sizin de yakalamış olmanıza sevindim. 
Hele ki; "hayatın olmassa olmazı benim için" ifadenizi okuyunca -sanırım kendim de benzer hislere sahip olduğum için olmalı- heyecanlandığımı hissettim. 

TGRT FM 'nin "Arkası Yarın" oyunlarını, "Radyo Tiyatrosu" oyunlarından daha başarılı bulduğumu bir kez daha yinelemek istiyorum. Hâl böyleyken, sizin de onlardan daha bir keyif alabileceğinizi sanıyorum. 

Şimdilerde Ankara'dayım... Ama hatırlatmanız vesilesiyle, ben de Konya'ya selamlarımı gönderiyorum... Tabi sizlere de... :)

İngilizce kelime ezberleme oyunu: vav.mbirgin.com
Yanıt: Radyo Tiyatrosu (tgrt Fm)
2011/06/22 10:10
Bildir! Alıntı ile cevap yaz Oyla! (0 oy)

selamın aleyküm kardeşler.m birgin sana ne demeli ki.önceden arkaası yarınları kolaylık la indirebiliyorduk şimdi ise çok zor oldu kardeş.bi el atıver.dinlerken indir diyerek indirebiliyorduk şimdi bşka sayfaya geçiyor ve zor oluyor.eee tabi çok var bunlardan nasıl  olacak bu iş.tşk ederim

Yanıt: Radyo Tiyatrosu (tgrt Fm)
2011/10/12 3:12
Bildir! Alıntı ile cevap yaz Oyla! (0 oy)

 Radyo tiyatrosu ve Arkası yarın--kolikk olarak neden bugune kadar yorum bırakmadığımı anlamış olmasamda...(kafasına dank etmek deyiminin canlı şahidiyim en azından bu işe yaradım)...buranın müdayimlerindenim uzun zamandır.Gizliden gizleye pusulardaydım.Uzuuun zamandır hem arkası yarınlar hemde radyo tiyatrolarını dinliyiyorum hemde hergün...

 

işim ile evimin arası 1 saat den daha fazla ve benim yegane yoldaşım bu karakterler.farklı bir tat bambaşka bir haz katıyor banada.İnanırmısınız Dinlerken hayata bakışım değişiyor.

Hani bir gün birisinin tramvayda otobüsde nerede olacak bilmiyorum ama, kulaklıklarımı çıkarıp "bana mı gülüyosun birader,hayırdır niye daldın" demesini heyecanla bekliyorum.İşte tam o anda bana cıkışacağı anda kulaklarımı adamın kulaklarına takıvericem, yada daha de ileri gidip "dışarıya ses" modunu acıcam ama şöför ün de dalıp bir yere vurmasından korkacağım için bunu yapmıyacağım

 

Velhasıl Mustafa Birgin Üstada bu kadar çok eseri bir araya toplatığından ve bizlerinde ulaşmasını sağlayıp şahsım adına hayatıma farklı bir anlam ve gerçekden sanatı yaşaddığı için teşşekkürler dilerim.

 

şöyle arkama bakıyorumda neler neler dinledim yahuu kışın ortasında işden eve gitmek için durağa yürürken beni ısıtan Edmon Dante nin akıllıca oyunları geldi aklıma..gerçekden her biten hikayenin ardından bir burukluk sarıyordu içimi... neyse herkese keyifi dinlemeler.

Yanıt: Radyo Tiyatrosu (tgrt Fm)
2011/10/12 18:24
Bildir! Alıntı ile cevap yaz Oyla! (0 oy)

Mustafa Bey öncelikle teşekkürler, bu oyunları bulmak beni çok sevindirdi gerçekten
ama hiçbirinin son birkaç dakikasını dinleyemiyorum, en heyecanlı yerini yani :)
ne yapmalıyım?
şimdiden teşekkürler
 

Radyo Dünyası
2011/10/13 21:44
Bildir! Alıntı ile cevap yaz Oyla! (0 oy)

Selam BEKCi, ilginiz ve güzel cümleleriniz için teşekkür ederim.

Radyo tiyatosunun etkilerini ve faydalarını ne hoş ifade etmişsiniz. 

Ben de yıllardır takip etmekteyim radyo tiyatrolarını... İlk mp3 çalarımı aldığımda, bir süre sonra sadece müzik dinlemekten sıkıldığımı ve daha anlamlı bir şeyler bulmam gerektiğini düşünüp arayışa girişmiş ve radyo tiyatrolarını bulup, kendime yeni bir ufuk açmıştım. 

Sözünü ettiğiniz gibi, hemen her yerde onları dinlemek mümkün... TV gibi sizi yormuyor ve kendi başında durmanızı istemiyor... Dahası, size yoldaş oluyor ve dilediğiniz sürece size eşlik ediyor... Kışın sizi ısıtırken, yazın serinletiyor... Can sıkıntısına da iyi bir çözüm oluyor çoğunlukla... Kendinizi kaptırıp oyunun dünyasına girdiğinizde, çıkmak istemediğiniz dahi oluyor. 
 

Hoş geldiniz nkrmn,

Türlü sebeplerden ötürü, oynatıcı bazen dosyaların sonunu okuyamamaktadır. Öyle bir durumda bölümleri indirip dinlemeyi deneyiniz.
Sorun devam ederse, tekrar bildiriniz lütfen.
 

İngilizce kelime ezberleme oyunu: vav.mbirgin.com

RADYO TİYATROLARI HEPSİ İYİ HAZIRLANMIŞLAR.MESELA PALTO-ACEMİ KAPICILAR-GİBİ..özellikle arkası yarın kuşağında MÜFETTİŞ- DONKISHOT-YANGIN-MONTE KRİSTO SEFİLLER..ÇOK İYİ HAZIRLANMIŞLAR.RADYO TİYATROSU BİR KÜLTÜR.EKRANLARIN GİDEREK ANLAMSIZLAŞTIĞI BU DÖNEMDE ESKİLERDEN BİR TATLI NOSTALJIİ ESİNTİ BU..

emeğine sağlık bunlar benim çocukluk anılarım eskiye gittim bir anda sağol var ol

Sitenizin 'Radyo Tiyatrosu' sayfası ile yeni tanıştım.Mazide hayal gücümüzü kamçılayan ve bizi radyoların başına bağlayan bu oyunların hala etkileyici olduğunu farkettim.Bu anlamlı hizmetinize teşekkür ederim.Bir de oyunlarda rol alan sanatçıların tanıtılması mümkün olursa çok sevineceğim.

Yanıt: Radyo Tiyatrosu (tgrt Fm)
2012/01/18 13:08
Bildir! Alıntı ile cevap yaz Oyla! (0 oy)

kardeşim m.birgin çok mutesekkir olduk bu yayınlarından dolayı.arkası yarınlarda indirme zorlugu cekiyoruz onu da halledersen eger teşekkür ederiz.ALLAHA emanet

Dosya İndirme Adımları
2012/01/18 13:21
Bildir! Alıntı ile cevap yaz Oyla! (0 oy)

İlginiz için teşekkürler hajim,

Tiyatro bölümlerini indirmede nasıl bir zorluk çekiyorsunuz acaba?

Şu adımları izleyebilirsiniz.

  1. Bir bölümü dinlemeye başlayınız.
  2. Oynatıcının altında beliren "İndir" bağlantısına tıklayınız.
  3. Açılan sayfadaki indirme bağlantısına sağ tıklayıp "Hedefi farklı kaydet" seçeneğini kullanınız.

Kolaylıklar...

İngilizce kelime ezberleme oyunu: vav.mbirgin.com

İyi günler dilerim. Burdaki radyo tiyatrosu oyunlarını internet üzerinden yayınlasak (download şeklinde değil de yayın şeklinde sadece) herhangi bir telif hakkı sorunu yaşar mıyız. ? hangi fm kanalından olduğu, kimin sitesinden indirildiği, ayrıca tabi ki kimin hazırlayıp yazdığı vs. dahil belirtilmek şartıyla yayınlanmasına izin var mı ? artı şunu da ilave edeyim herhangi bir ticari girdisi olmayacak bu yayının. ayda bir iki tane yayınlanacak en fazla vakit bulursam tabi :) maksat forum üyelerine hoşça vakit geçirtmek, nostalji.   

 

Görüşmek dileğiyle.  

Şahsi Fikir
2012/02/14 7:53
Bildir! Alıntı ile cevap yaz Oyla! (0 oy)

Hoş geldiniz Protoss,

Sorunuza en iyi yanıtı, çalışmaların üreticileri ve hak sahipleri olan TGRT FM'den alabilirsiniz. 

Ancak benim şahsi fikrim şudur ki, bu değerli ürünleri kendileri zaten ücretsiz olarak internet üzerinden yaymaktadırlar. Dolayısıyla kaynağı belirtip gerekli bilgilendirmeyi yaparak, ticari amaç gütmeden, onları birçok kişiye dinletmenizin bir sakıncası olmaz bence. 

Ama aynı şey yayın kurumları için geçerli olmayabilir. Bir yayın kurumu olması halinde yazılı izin alınması gerekli olabilir.

Kişisel düşüncelerimdir. Hiç bir şekilde otorite değilimdir. Bilginize... :)

İngilizce kelime ezberleme oyunu: vav.mbirgin.com

zevkle dinlemeye devam ediyoruz...arşivinizi zenginleştimenizi şiddetle öneririm.çünkü dinleydici kitleniz giderek artıyor.selamlar..

nostalji cok güzel ve güzel insanlarsınız iyiki var böyle bir site bence şu tiyatroları dahada zenginleştirin

 

 değerli m1gin abi bu güzel  arşivi hazırladığınız için size çok teşekkür ediyorum.Allah sizden razı olsun.

bende bu sayede arkadaşlarım için açtığım radyoda güzel vakitler geeçirmenin yolunu bulacağım..çok saolun :)

Bu Sayfada Kendimi BuLuyorum . . Emeginize sagLIk...

01
Abonelik Bilgisi Abonelik
Özellikli Bağlantılar
İletişim | Kullanım Şartları | Reklam Bilgileri | Tüm Üyeler | Ne Nasıl Yapılır? | Arama | RSS | Twitter | Facebook | Youtube

Son Üyeler: Ireminmelisi, Gulcin03, fmyld, tkaya, Doralya,
Son Oturumlar: